VÝBAVA KRÁLIKA
V svojom príbytku trávi králik väčšinu svojho času pokiaľ je majiteľ v práci alebo v škole, preto by malo byť zariadenie vyhovujúce jeho potrebám
KLIETKA: vačina králikov, ktoré sa chovajú v bytoch, sú umiestnené v klietkach s plastovou vaničkou a drôteným nadstavcom. Minimálne rozmery klietky pre králičky sú stanovené v závislosti od ich veľkosti, no všeobecne sa odporúča klietka s minimálnym rozmerom 1 m. Plastová vanička by mala mať okraje vysoké 15 cm., pretože králiky veľmi rady hrabú a tak môžu dôjsť o vyhrabanie podstielky von.
PODSTIELKA: v súčasnosti existuje široká škála rôznych podstielok pre králiky, no nie všetky sú veľmi vhodné. V rôznych literatúrach sa zvykne uvádzať, že sú vhodné ako podstielka piliny. S týmto musím ale nesúhlasiť z dôvodu prašnosti, ktorá môže králičkom spôsobiť zdravotné problémy. Naopak vhodnejšie sú hobliny, ktoré majú ale nevýhodu v tom, že sa zachytujú na srsť králika. Keď je teda králik pustený von hobliny sa prenášajú po celom byte. Najvhodnejšou formou odporúčanou mnohými chovateľmi je teda koberček. Pokiaľ máte králička naučeného na toaletu nieje teda žiaden problém. Ja osobne si nemôžem koberček vynachváliť.My dávame ako podstielku seno, takže keď chce Muška jesť tak si ˇmôže dať krmivo z misky alebo podstieľku :-) .
SENNÍK: zaisťujú neustále "čerstvé" seno neznečistené výkalmi, alebo močom. Stačí ho upevniť na pletivo. Ja osobne odporúčam najmä plastový senník, ktorý môžete vidieť na fotke.
NAPÁJADLO: je oveľa vhodnejšie ako misky, pretože narozdiel od nich je voda chránená pred znečistením. Poprípade ak váš králiček nevie piť s napájadla(čo je skoro nemožné), nasmerujte jeho papuľku k nej aby zistil princíp.
TOALETA-WC: vhodné sú rohové záchody, alebo mačací záchod. Ako stelivo sú vhodné napr. lisované granule Cat´s Best, alebo hocijaký mačacý piesok, ktorý sa narozdiel od klasických hoblín nepráši(čo spôsobuje že ušiačik kýcha alebo mu tečie z nosa).
DOMČEK: môže slúžiť králikovi ako "výhľadná veža", kedže majú ušiaci veľmi radi miesta odkiaľ môžu pozorvať okolie. Taktiež môže slúžiť ako úkryt, alebo miesto na ktorom si môže vegetiť. Ale domček neodporúčam lebo môjmu kamarátovy ušiačik vyliezol hore a začal celú klietku ocikávať z hora.
MINERÁLNY KAMEŇ alebo TYČINKA: slúžia králikom na obrusovanie zubov, minerálny kameň aj na obrusovanie pazúrikov(ale nie každý zajac ho bude používať napr. Muška si ho nevšímala). Na obrusovanie je vhodný taktiež krajec suchého chleba.Záležý aj od farby, lebo vraj jeden ušiak sa hral zo zeleným a keď mu kúpili biely kameň tak sa oňho vôbec nestaral.
MISKA NA POTRAVU: mysku králik nesmie prevrhnúť keď sa o ňu oprie.Nám slúži ako myska popolník(umyť ho po fajčení nestačí, treba kúpiť nový).
POTREBY NA ČISTENIE: Je potrebné si zaobstarať najmä kefu na česanie, ktorá je výborným pomocníkom v období pĺznutia. Taktiež sa do výbavy hodia kliešte na pazúre. Ale keď si nieste pri strihaní istý alebo váš králik trepe nohami a nechce sa nechať ostrihať tak navštívte zverolekára a ten vášmu trpaslíkovy ostryhá dlhé pazúre.
KRMIVO: samozrejme vhodná strava (viz.hore)
POSTROJ S VODÍTKOM: pokiaľ chodíte s vašim ušiakom von, nesmiete zabudnúť na kvalitný postroj nie obojok s ktorého sa môže vyvliecť. Samozrejme nezabúdajte na vodítko, nie príliš vhodné je samonavíjacie.My používame obyčajnú šnúru(Pozor! zajo ju nemôže prehrýzť.) ale poslúžiť môžu aj spojené opasky.
PREPRAVKA alebo STARÁ MENŠIA KLIETKA: taký menší pomocník pri prepravovaní králička či už k veterinárovi alebo vonku.